مسیح یا مذهب

تفاوتها اساسی و مهمی بین مسیح و مذهب وجود دارد .

عیسای مسیح از خطر مذهب مطلع بود . دشمنان عیسای مسیح ؛ گناهکاران ، سیاستمداران بت پرستان و یا افراد بی خدا نبودند ، بلکه دشمنان او و آنانی که در نهایت او را به صلیب کشیدند ، مذهبی ترین افراد زمان او بودند . گناهکاران و کسانی که از اجتماع رانده شده بودند ، همیشه مجذوب شخصیت عیسای مسیح می شدند .

چرا مسیح برای مذهب خطرناک بود ؟

عیسی مسیح با اقتدار تعلیم می داد و توجه انسانها را از مسائل جسمانی و دنیوی برداشته و بسوی آنچه که در قلب ما اتفاق می افتد و دنیای روحانی معطوب می کرد . او تعلیم داد که خدا به دنبال کسانی نیست که به مذهب وفادار می باشند و رسوم مذهبی را کامل نگاه می دارند . بلکه خدا آنانی را جستجو می کند:

1 - که فقر و احتیاج روحانی خود را درک کرده باشند و نیاز خود را به خداوند ، برای آمرزش گناهان، فهمیده باشند

2 - که برای گناهان خود و دیگران ماتم و گریه می کنند .

3 - که می خواهند خود را در مقابل اقتدار خدا فروتن کرده ، تحت پادشاهی او زندگی کنند .

4 - که گرسنه و تشنه عدالت می باشند .

5 - که بر دیگران رحم می کنند .

6 - که پاک دل هستند .

7 - که با دیگران صلح می کنند و مردمدار با خدا آشتی می دهند ( انجیل متی 5 : 1- 9 ) .

مسیح پذیرای قلبهای شکسته بود و هست . او همیشه اشخاص مغرور و متعصب مذهبی را توبیخ می کرد . او برای مذهب تهدید بزرگی بود چرا که هر کسی که مسیح را قبول می کرد دیگر هیچ احتیاجی به مذهب نداشت .

 

چرا برای خدا مهم است که ما به چه چیزی ایمان داریم و چگونه ایمان داری هستیم و چطور او را خدمت می کنیم و می پرستیم ؟

زیرا او بدنبال کسانی می گردد که از را با روح و راستی و می پرستند ( انجیل یوحنا 4 : 23 - 24 ) .

نه از روی آداب و رسوم مذهبی و یا نادانی و بی اهمیتی نسبت به شناخت خدا . خدا می خواهد پرستش ما قلبی باشد ؛ و در پاسخ به محبت و فیضی که او نسبت به ما ارزانی داشته . یعقوب ، یکی از نویسندگان کتاب مقدس و برادر عیسای مسیح می نویسد : دیانت پاک و بی آلایش ( مذهب خالص ) در برابر خدای پدر این است که وقتی یتیمان و بیوه زنان دچار مصیبت می شوند  از آنها توجه کنیم و خود را از فساد جهان دورنگهداریم ( رساله یعقوب 1 : 27 ) . منظور یعقوب تشویق کردن ما برای مذهبی شدن نیست بلکه او تنها می خواهد بگوید که مذهب می تواند کارهای خوب بسیاری را در بربگیرد ، اما مذهب قادر نیست که جایگزین راه نجات ( عیسی مسیح ) بشود . مذهب انجام یکسری عادات و رسوم و باور یکسری عقاید می باشد : عیسی مسیح ، شخصی است که می توان شناخت و به او اعتماد کرد .

مذهب ایمان به خداست : عیسی مسیح کسی است که می تواند ما را تعلیم دهد ، راهنمایی کند و قدرت بدهد که اراده او را در زندگی خود انجام بدهیم .

مذهب دعا کردن است : عیسی مسیح کسی است که می تواند برای ما نزد خدا شفاعت کند . مذهب اجتناب کردن از فساد اخلاقی است ، عیسی مسیح کسی است که به خاطر گناهان ما مرد ، دفن شد . روز سوم از مردگان قیام کرد ، و قادر است که ما را به آسمان ، در حضور خود برای زندگی ابدی ببرد.

 

تقویت ایمان ایمانداران به مسیح و تشویق نسلی از ایمانداران که اشتیاق دارند بدانند که به چه و برای چه ایمان آورده اند . ایجاد محیطی برای مبادله آزاد افکار و چالشی با متفکرینی که تشنه حقیقت هستند . خداوند عطا کند که تلاش ما در پاسخگویی مفید واقع شده باعث برکت و آرامی حقیقی شما گردد

این وب سایت حاصل تلاش گروهی از ایمانداران به مسیح است که سالها در زمینه های مختلف در کلیسای مسیح خدمت کرده اند . آنچه مطالعه می فرمایید حاصل تجربیات این گروه در تعلیم کلام خدا و دفاعیات مسیحی است .

وب سایت های دیگر

کلیسا تی وی

www.kelisatv.com

Monday 07:00 AM

Details →

بهشت

www.behesht.com

کلیسای خانگی

Details →

مسیح یا مذهب

catholic church
چرا مسیح برای مذهب خطرناک بود ؟

ما ایمان داریم که خدا انسان را از نظر روحانی بصورت خود آفرید ولی او در گناه سقوط کرد . گناه آدم به نسل او منتقل شد و انسانها در نتیجه گناهکار و محتاج به تولد تازه از روح خدا هستند . این نجات و تولد تازه تنها از طریق قربانی مسیح بر روی صلیب امکان پذیر می باشد .

ادامه مطلب →

ministry sermon
آیا مذاهب از یک چیز سخن میگویند ؟

کتاب مقدس ما در پی بردن به حقیقت وجود خدا ، شناخت ذات مبارک او و درک کارهای عجیبش راهنمایی می کند . کلام خدا بوضوح نشان می دهد که خدا در طبیعت و در وجدان ما خود را بر ما آشکار کرده و همچنین حقیقت دیگری که فقط در کتاب مقدس می توان یافت در رابطه با بالاترین مکاشفه خدا از خود ، در عیسای مسیح می باشد .

ادامه مطلب →

bulletin programs
از کجا بدانیم ایمان ما درست است ؟

عیسی مسیح بعنوان پسر خدا آمد تا خدا را بر ما آشکار کند . خدا همچنین خود را در کلام وجود خدا از نظر کتاب مقدس یک امر بدیهی است . شاید به این دلیل که وجود خدا در اطراف ما آنقدر واضح و مشهود می باشد که هیچکدام از نویسندگان کتاب مقدس چه در تورات و چه در انجیل و رسالات حتی اشاره ای به دلایلی برای اثبات وجود خدا نکرده اند .

ادامه مطلب →